trwa inicjalizacja, prosze czekac...gogle
Witamy na oficjalnej stronie internetowej

Ochotniczej Straży Pożarnej w Biedaczowie

150-lecie powołania w Leżajsku Ochotniczej Straży Ogniowej

Dokładnie 150 lat temu czwartego marca 1868 r. Rada Miasta Leżajska powołała Ochotniczą Straż Ogniową w Leżajsku, naczelnika straży ogniowej Jana Marescha – asesora miejskiego oraz zastępcę naczelnika Jana Kiszakiewicza – wiceburmistrza. Straż, która wkrótce przeobraziła się w Ochotniczą Straż Pożarną w Leżajsku miała siedzibę w sąsiedztwie miejskiego ratusza.
Na pamiątkę tego wydarzenia w leżajskiej Farze – 4. marca – odbyła się Msza Święta i nabożeństwo dziękczynne z udziałem przedstawicieli 37 jednostek OSP działających na terenie powiatu leżajskiego, orkiestry, zaproszonych gości, mieszkańców oraz weteranów. Uroczystości zakończył krótki strażacki apel w sąsiedztwie miejsca dawnej remizy OSP.

 leajsk fara

trwa inicjalizacja, prosze czekac...makijaż ślubny warszawa

OSP BIEDACZÓW

Copyright © 2016. T. Buszta